مهدی زندی مقدم

مهدی زندی مقدم (Mehdi Zandi Moghaddam) متولد 17 دسامبر 1964 در تهران می باشد. وی، یکی از موفق ترین افراد در زمینه طراحی و تولید خودرو و اتومبیل در سطح جهانی است و تا به امروز، سابقه سالها تدریس و آموزش اصول خودرو سازی، طراحی و تولید خودروهای استاندارد و صدها مقاله و پژوهش در حوزه خودروسازی را در کارنامه خود دارد.

مدیریت مجموعه جپتک

مهدی زندی مقدم

#دکتر_الهام محمدی#الهام محمدی_کردلو##مهدی_زندی_مقدم_مخترع _ایرانی

تولید فنی طراحی قالب های نانو، گذراندن دوره های فوق تخصصی  PCBطراحی بردهای صنعتی مهندسی سیستم های رباتیک و برنامه نویسی ماشین آلات صنعتی از جمله SMT، گذراندن واحدهای  فوق تخصصی ماشینهای Panasonic،  Jukiدر زمینه استیپینگ موتورها (Stepping Motor)، برنامه نویسی و بهره برداری از ماشینهای SMT نشان از دانش تخصصی و حرفه‌ای ایشان در صنعت خودروسازی را می دهد.

 مهدی زندی مقدم در حال حاظر، کار آفرین، مخترع و مدیر عامل شرکت های ژاپنی YKD و JAPTEC ،  Samuraiو شرکت چینی Lon-v است. JAPTEC تا به امروز، 15 نوع وسیله نقلیه مختلف از جمله موتورهای اسکوتر را ساخته و روانه بازار کرده است.

فعالیت های حرفه ای مهدی زندی مقدم

وی ۲۹ سال سابقه در زمینه ساخت و طراحی خودرو، لوارم الکترونیکی و پترن های بردهای چاپی را دارا می باشد. این نوآور ایرانی، با تولید قطعات الکتریکی در کشور ژاپن و ساخت مینی خودرو و خودروهای سه چرخ بنزینی و برقی به جمع تولیدکنندگان معتبر خودرو در ژاپن پیوست.

از دیگر فعالیت های زندی مقدم

از دیگر فعالیت های زندی مقدم در حوزه های دیگر، می توان به برنامه نویسی جهت ماشین آلات آنلاین با سیستم‌های ویندوز NT, ویندوز ۲۰۰۰، کار روی  TCP/IP، طراحی پترن های بوردهای الکترونیکی (اکثرا به سفارش برندهای خودروسازی ژاپن و شرکت های کره ای و چینی) خصوصا بردهای آنالوگ، طراحی و آموزش جیگ، مدیریت، SE  و  QC، آنالیز و کایزن، مدیریت پروژه، تکنیک های گسترده‌ حل مشکلات R&D در خط تولید، طراحی و محاسبات ساسپنشن سیستم و فریم، کار با سیستم عامل ویندوز  CE، رابطه مستقیم با شرکت مایکروسافت جهت ساختن مودم های دستی، طراحی و پلنینگ دستگاهای تست نهایی محصولات نام برد.

تولید و ساخت این مینی خودروهای برقی و بنزینی، تحولی نوین در صعنت خودروسازی (مخصوصا سال 2013) ایجاد کرد. در حال حاضر (سال 2022) این مخترع و کارآفرین ایرانی همچنان به فعالیت های خود ادامه داده و در حال طراحی و ساخت مینی کبری، چراغ‌های هشداردهنده بلایای طبیعی و مینی خودروهای مخصوص زلزله و سوانح طبیعی می باشد.

موتورسیکلت سه چرخ 1it

موتورسیکلت سه چرخ 1it در سال 2013 میلادی توسط ایشان اختراع و در ژاپن ثبت شد. در ساخت این موتورسیکلت سه چرخ تیمی متشکل از یکی از طراحان شناخته شده شرکت خودروسازی فراری Nicolas Butti و یکی از مهندسین چینی Mr. Chen و یکی از اساتید دانشگاهی ژاپن استاد Tanimoto نقش داشته اند.

از دیگر اختراعات مهدی زندی مقدم مینی جیپ پر قدرت با داشتن یک موتور بنزینی 49 سی سی ، در کشور ژاپن تولید شده و به عنوان یک مینی خودرو مجاز به تردد در جاده های ژاپن، تایید صلاحیت گرفت.

این خودروی جت، دو متر طول و یک متر عرض و 150 کیلوگرم وزن دارد و می تواند توسط یک وانت باربری حمل شود. این خودروی تک سرنشین کم مصرف، در نسخه بنزینی و برقی ،دوستدار محیط زیست می باشد و موجب آلودگی هوا نخواهد شد. مینی ماشین برقی مدل جیپ تا به امروز، به کشورهای بزرگ و توسعه یافته ای مانند کشورهای اروپایی (فرانسه) و کشور آمریکا صادر شده است.

سایر اعضای تیم

خانم مورایی

آقای سامورا

خانم یوکاری